תיאטרון-הרימון הפלאי מארץ ישראל הפעלה לילדים בנושא כל מה שהשם עושה זה לטובה

הצגה בנושא :פסח וליל הסדר
 
הטבעת המיסתורית

אורך ההצגה -שעה

מתאים לילדים בגיל: 4-12

 

יצחק החסיד היה בעל צדקה גדול מאד הוא פיזר צדקה ביד רחבה לכל נזקק. באותה השנה הוא חילק כ"כ הרבה צדקה עד שבערב פסח לעצמו לו נשאר איך כסף למצרכי החג.     בדיוק באותו הזמן מסתובב המלך במסע ציד ביחד עם יועצו  "כריסטופר-דיין" . המלך שוכח את טבעתו היקרה מאד אצל כריסטופר יועצו ,וחשב שאיבד אותה. בעצה אחת מחלטים המלך ודיינו לתת סכום כסף לכל מי שיבוא לעזור למלך לחפש את הטבעת היקרה.   כרוז המלך מבשר ברחוב העיר על צו המלך "כל מי שיעזור לחפש את טבעת המלך יזכה בסכום כסף מידי " .   אשתו של ר' יצחק מזרזת אותו לקחת את הכסף ולהתחייב לחפש את הטבעת. אך קודם לקנות את מצרכי החג מצות יין וכו'.
 את ליל הסדר עורך ר' יצחק בהרחבה ובשמחה…אך היועץ-"כיסטופר דיין" הרשע עובר שם ומקנא בו..והולך לספר למלך על האזרח החצוף שאוכל ושותה במקום לחפש את טבעת המלך, לאחר שקיבל תשלום עבור החיפוש מראש.

 

המלך מגיע להציץ ולבדוק מה קורה. ומגיע בדיוק באמירת השיר "…דיינו" המלך מבין שכל המשפחה חיפשה את הטבעת וכעת נמנו וגמרו ש"דיין"-הוא -{דיינו=דיין-הוא} השר שלו הוא הגנב של הטבעת… לאחר בירור קצר המלך אכן תופס את דיין היועץ הרשע בגניבה ומביא לר' יצחק תיבה של אבנים טובות.

 

מסרים: חשיבות נתינת צדקה. אמונה

דברו איתנו

Submitting Form...

The server encountered an error.

קיבלנו, נחזור אלכם בהקדם

052-7707287-איריס-052-7707286               אלון          chabubot@gmail.com